Zaži Siargao #4 Magpupungko – Prírodné jazierka so smaragdovou vodou

Magpupungko Beach je pláž s gýčovo bielym pieskom a kokosovými palmami, ktorá sa nachádza sa na východnej strane ostrova. Smerom na sever sa pláž postupne mení na útesovú plošinu, v ktorej vďaka nárazom prílivových vĺn z Tichého oceánu, vznikli prírodné bazény so smaragdovo zelenou vodou tzv. Rock Pools. Do samotných bazénikov sa dá ísť IBA za odlivu, preto si to pred návštevou atrakcie skontrolujte napríklad na surferskej stránke magicseaweed, kde nájdete všetky potrebné informácie.

Pláž Magpupungko

Pláž Magpupungko

Ako sa dostanem na Magpupungko

Cestou na Magpupungko sú krásne výhľady a pohľady

Cestou na Magpupungko sú krásne výhľady a pohľady

Ako všade, ideálne motorkou. Spot na nachádza 45 min motorkou z General Luny. Z hlavnej cesty, ktorá smeruje na Dapu treba odbočiť na sever k mestu Pilar a už ísť iba po hlavnej až po transparent s atrakciou. Po ceste sme míňali prírodnú krokodýliu rezerváciu s nedostavanou výhliadkou, ktorú vidno naľavo od cesty približne 2 km pred Pilarom. Bohužiaľ sme žiadneho krokodýla nezazreli ani my – ani nikto z našich známych – kto vie či tam vôbec sú. Možno budete mať štastie vy. Keď sme prešli mestom Pilar, pokračovali sme hlavnou cestou smerom na sever a po 3 kilometroch sme podľa značenia odbočili vpravo k atrakcii.

Vstup na Rock Pools

Motorku sme odparkovali pod dreveným prístreškom, kde dve staršie panie vyberali parkovné. Cena za motorku bola 20 PHP (40 euro centov).

Parkovné určite zaplaťte inak vám vypustia gumy 🙂 business plán majú jasný, buď 20 za parkovné, alebo 40 za dofúkanie.

Pri vstupe bola veľká brána s búdkou, kde miestny pracovník vyberal od návštevníkov vstupné 50 PHP (1 euro). Aby bol na pláži prehľad a poriadok, každý návštevník musel do registračnej knižky zapísať meno, priezvisko, národnosť, vek a miesto pobytu na ostrove.

Tak aké to tam je?

Pláž Magpupungko, okrem stánkou jej nieje čo vytknúť

Pláž Magpupungko, okrem na fotke odstrihnutých stánkov napravo, jej nieje čo vytknúť

Po vstupe cez bránu sa otvára pohľad na pláž. Na ľavej strane je množstvo stánkov a bufetíkov. Celé mi to pripomínalo naše kúpaliská, ibaže tu predávali miesto klobás ryby a namiesto bazénov tu bolo more. Tak ako by ste od turistickej atrakcie čakali, bolo tu aj dosť ľudí. Samotné Rock Pools, tie pre ktoré sme sem prišli, sú trocha ďalej vľavo.

Ako končí les, začínajú Rock Pools

Ako končí les, začínajú Rock Pools

Sú ľahko identifikovateľné, pretože už z diaľky tam vidno turistov. Suchou nohou sa k nim nedostanete, takže odporúčam ísť k ním už v plavkách a ideálne aj v nejakých topánkach do vody.

Jazierka boli ozaj krásne, hlboké, teplé a bola v nich priezračná zeleno-modrá voda. Prospekty neklamali.

Najväčšie z prírodných jazierok

Najväčšie z prírodných jazierok

Čilíček v teplučkých jazierkach

Čilíček v teplučkých jazierkach

Keď sa hladina ustálila bolo vidno aj krásne malé koralové rybky. V strede najväčšieho bazéna, je aj skala, z ktorej sa dá skákať.

Dadka a jej mega skok

Dadka a jej skok ala dúfam že mi nešplechne do nosa

Neni to však nič príjemné, lebo skala je sakramentsky ostrá a ledvo ledvo sa na ňu dá vyškriabať v žabkách. Takže sme si skočili presne 1 krát. Nevadí, prostredie je krásne a je sa tu čím kochať a kde relaxovať. Krásu jazierok dopĺňa okolitá scenéria.

Pohodová atmosféra

Pohodová atmosféra

Pri pohľade na more je vidno ostrovy, útesy a loďky, ktoré sú ako stvorené na zopár fotiek.

Výhľad z pláže a jazierok

Výhľad z pláže a jazierok

Hodnotenie atrakcie

Sadli sme na lep, ale len tak trošku. Spočiatku to pôsobí tak trochu kúpaliskovito, ale akonáhle sa vzdialite od pláže a bufetov a dostanete sa k jazierkam, tie sú prekrásne. Určite by som sa tam cestou zastavil, ale ísť tam cielene na celodenný výlet na pláž sa podľa nás neoplatí, pláže sú omnoho krajšie severnejšie, v oblasti Pacifico. Ideálne je sa tu zastaviť pri výlete na sever východného pobrežia a cvaknúť si tu cestou zopár dovolenkových fotiek.

Jóga selfiečko, všade bol mäkký pieskový akoby koberec

Jóga selfiečko, všade bol mäkký pieskový akoby koberec

Komentáre (01)

Post a new comment

Hybaj! Sharovať

…jednym malým “šérom” nikoho neurazíš…